TRT TÜRK HD Türksat Frekans Bilgisi

TRT TÜRK HD Türksat Frekans Bilgileri

Türksat T3A uydusundaki kanal listesi içeriğinde bulunan GENEL temalı TRT TÜRK HD kanalını uydu alıcınıza tanımlamak için gerekli olan güncel TRT TÜRK HD Türksat frekans bilgisi ve diğer tüm kanal detayları verilmektedir. TRT TÜRK HD Türksat Frekansı Nedir?

TRT TÜRK HD Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı:

Kanal AdıTRT TÜRK HD
Frekansı11054
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC3/4
Paket İsmiTRT HD PAKET
TipHD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme4.12.2023

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT TÜRK HD kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulundu. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT TÜRK 11957 V - Dikey TR 27500 5/6 T4A TRT BATI PAKET
TRT TÜRK 11096 H - Yatay Doğu 30000 5/6 T3A TRT PAKET DOĞU


TRT TÜRK HD kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT TÜRK HD Kanalı 11054 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri ise V - Dikey'dır. Kapsama değeri Batı, SR değeri 30000 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TRT TÜRK HD kanalı HD olarak yayın yapmaktadır.

TRT TÜRK HD Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT TÜRK HD kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda yer alan frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının frekanslarını uydu alıcınızda ayarlamak için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T3A uydusunda TRT HD PAKET paketinde bulunan TRT TÜRK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2023 ve 2024 güncel frekansları girmeniz gerekmektedir.

Digiturk, D-Smart, TiviBu, Turkcell TV+ TRT TÜRK HD Kanal Bilgileri

TRT TÜRK HD kanalının Digiturk, D-Smart, TiviBu, Turkcell TV+ gibi platformlarda kaçıncı kanalda olduğunu öğrenmek için kanal frekanslarını yüklemenize gerek yoktur. Bu platformlarda kanal bilgileri otomatik olarak güncellenmektedir. TRT TÜRK HD kanalının güncel frekansını öğrenmek için kumandadan kanal listesini inceleyebilirsiniz.