TRT TÜRK Türksat Frekans Bilgisi

TRT TÜRK Türksat Frekans Bilgileri

Türksat T4A uydusundaki kanal listesi içeriğinde bulunan GENEL temalı TRT TÜRK kanalını uydu alıcınıza tanımlamak için gerekli olan güncel TRT TÜRK Türksat frekans bilgisi ve diğer tüm kanal detayları verilmektedir. TRT TÜRK Türksat Frekansı Nedir?


TRT TÜRK Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı:

Kanal AdıTRT TÜRK
Frekansı11957
Polarizasyon DeğeriV - Dikey
KapsamaTR
SR27500
FEC5/6
Paket İsmiTRT BATI PAKET
TipSD
KategoriGENEL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme21.02.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TRT TÜRK kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulundu. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TRT TÜRK 11096 H - Yatay Doğu 30000 5/6 T3A TRT PAKET DOĞU
TRT TÜRK HD 11054 V - Dikey Batı 30000 3/4 T3A TRT HD PAKET

TRT TÜRK kanalının Türksat frekansı nedir?

TRT TÜRK Kanalı 11957 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri ise V - Dikey'dır. Kapsama değeri TR, SR değeri 27500 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. TRT TÜRK kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TRT TÜRK Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TRT TÜRK kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda yer alan frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının frekanslarını uydu alıcınızda ayarlamak için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal GENEL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda TRT BATI PAKET paketinde bulunan TRT TÜRK kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 ve 2025 güncel frekansları girmeniz gerekmektedir.

Digiturk, D-Smart, TiviBu, Turkcell TV+ TRT TÜRK Kanal Bilgileri

TRT TÜRK kanalının Digiturk, D-Smart, TiviBu, Turkcell TV+ gibi platformlarda kaçıncı kanalda olduğunu öğrenmek için kanal frekanslarını yüklemenize gerek yoktur. Bu platformlarda kanal bilgileri otomatik olarak güncellenmektedir. TRT TÜRK kanalının güncel frekansını öğrenmek için kumandadan kanal listesini inceleyebilirsiniz.